Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Интервю с Кими Райконен,относно тестовете на Силвърстоун

Go down

Интервю с Кими Райконен,относно тестовете на Силвърстоун Empty Интервю с Кими Райконен,относно тестовете на Силвърстоун

Писане by Alonso_as Пет Юни 27, 2008 12:43 pm

Пилотът на Ферари Кими Райконен коментира тестовете на тима на пистата „Силвърстоун" и споделя очакванията си от надпреварата след седмица.

- Кими, какви впечатления имаш от тестовете на „Силвърстоун"?
- Смятам, че колата се представя на ниво. Пробвахме няколко нови неща, но не сме се занимавали много с настройките. Като цяло нещата са добре. Впечатленията ми от колата са положителни, така че следващата неделя ще видим кой как ще се справи.

- Обсъждахте ли с инженерите проблема, който се появи на „Маникур"?
- Не. Те все още анализират всичко. Смятам, че това бе случайно счупване, което просто се случи.

- Каква прогноза за състезанието би дал на фона на тестовете до момента?
- Трябва да почакаме до следващия петък и тогава ще стане по-ясна картинката. Тогава ще разберем къде сме на фона на останалите отбори. През миналата година направихме силно състезание на „Силвърстоун", така че, предполагам, имаме добри шансове за победа.

- За момента имаш 17 победи, а в Италия това се смята за число на нещастието. Какво мислиш?
- Уверен съм, че през тази година мога да променя това. Разбира се, би било добре, ако бях спечелил миналото състезание, но важното е, че взехме ценни точки.

- Победата в Гран при на Великобритания през миналата година бе много важна, защото потвърди претенцията ти да гониш титлата. Какво значеше за теб успехът на тази писта?
- Да побеждаваш винаги е приятно. Ще се постараем да положим всички усилия, за да се сдобием отново с успех. Знаете, че по време на състезанието може да възникнат куп непредвидени моменти, които да се обърнат срещу теб или да ти помогнат. Очаквам, че колата ще се държи добре и ако спечелим, това ще ми помогне да поправя положението си в шампионата.

- Лидер при пилотите е Фелипе Маса, но като основен фаворит в надпреварата си сочен ти...
- В хода на сезона лидерите се сменят, а краят на шампионата е доста далеч. Не е толкова важно кой е лидер сега. Важното е да си първи след последното състезание.

- Много хора предполагат, че на „Силвърстоун" отборът на Ферари ще бъде така бърз, както бе на „Маникур". Съгласен ли си?
- Надявам се, че ще е така. Пилотите на Макларън също винаги се представят добре. Смятам, че ще се борим с тях, защото другите отбори едва ли ще могат да претендират за победата.

- Помага ли ви с нещо миналогодишният успех на „Силвърстоун" да се подготвите за предстоящото Гран при на Великобритания?
- Не смятам. Печелили сме на много писти и знаем от какво имаме нужда, за да стигнем до успеха. Всяко състезание се развива само за себе си. Понякога ти върви, понякога не. Състезанието във Франция показа нагледно, че може да си бърз, но обстоятелствата да са срещу теб. Надявам се, че ще имам възможност да се боря за победата. Дали ще успея ...ще покаже самото състезание.

Alonso_as
Тест Пилот 2 - Роман Грожан
Тест Пилот 2 - Роман Грожан

Брой мнения : 131
Любим отбор : Reno
Registration date : 22.03.2008

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите