Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Владимир Арабаджиев трети в първия старт на пистата "По"

4 posters

Go down

Владимир Арабаджиев трети в първия старт на пистата "По" Empty Владимир Арабаджиев трети в първия старт на пистата "По"

Писане by al0ns0 Нед Юни 01, 2008 12:24 pm

Първи подиум за българина


Българската надежда за пробив във Формула 1 Владимир Арабаджиев завърши на трета позиция в първия манш от състезанието по тесните улици на френската писта "По". Днес стартира вторият кръг от шампионата на Formula Master, в който българинът се състезава за отбора на "JD Motorsport", а утре ще се проведе и втората част от състезанието.
В петъчните квалификации Владо даде четвърто време, с което си осигури добра стартова позиция за днешната надпревара. Компания в челото му правеха двамата му съотборници Крис Ван дер Дрифт и Сергей Афанасиев.

Състезанието се проведе по-рано днес при много тежки условия – дъжд, ниска температура, силно променящо се сцепление коeто допълнително затрудни условията по тесните улици на френското градче По.


От първа и втора позиция потеглиха съотборниците на българския пилот - Крис Ван дер Дрифт и Сергей Афанасиев. Владо направи силен старт, защити позицията си, като след няколко обиколки четиримата лидери се отделиха от останалата колона. В средата на надпреварата водачът на колоната Ван дер Дрифт от Холандия допусна грешка, след която удари болида си в мантинелите и отпадна. Така лидерството пое руснакът, спонсориран от програмата за млади пилоти на "Лукойл" - Сергей Афанасиев, следван от Норберт Сидлер (Австрия) и придвижилия се на трета позиция Владо Арабаджиев, който с много добро и сигурно пилотиране през всичките 22 обиколки, спечели първия подиум, едва след второто си състезание във Formula Master. Това е най-престижният шампионат в подготовката на младите пилоти по пътя им към Формула 1. Никога до сега наш пилот не е участвал в толкова конкурентна състезателна серия и това постижение няма аналог в родния пистов автомобилен спорт.

"Състезанието бе много трудно. Колата се пързаляше сякаш карам на лед. Видимостта бе силно ограничена, а за градски трасета това е от огромно значение. Тук почти няма зони за сигурност и преминаваме с много висока скорост само на сантиметри от мантинелите. Стараех се да карам много точно и съм безкрайно щастлив, че успях да победя в директен двубой пилот като Амермюлер (който е част от програмата за подготовка на пилоти на Ред Бул Формула 1 и има огромен опит бел.ред)", призна Арабаджиев. "Искам да благодаря на всички, които ме подкрепят, най-вече на семейството ми, спонсорите – Глобул и Виктория Груп и естествено всички от отбора JD Motorsport. Правилата изискват обратно подреждане на първите осем за втория старт, така че утре ще стартирам шести и отново ще дам всичко от себе си”, завърши българинът.

Утре в неделя предстои вторият манш от състезанието по улиците на френския град По.
Владимир Арабаджиев трети в първия старт на пистата "По" Vlado_pau
al0ns0
al0ns0
Администратор
Администратор

Брой мнения : 266
Age : 30
Registration date : 01.03.2008

https://msport.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Владимир Арабаджиев трети в първия старт на пистата "По" Empty Re: Владимир Арабаджиев трети в първия старт на пистата "По"

Писане by al0ns0 Нед Юни 01, 2008 12:28 pm

Пожелавам на Владо много много успехи по пътя към Формула1! След 3-4 години може да го видим в преки битки с Маса или Хамилтън...
al0ns0
al0ns0
Администратор
Администратор

Брой мнения : 266
Age : 30
Registration date : 01.03.2008

https://msport.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Владимир Арабаджиев трети в първия старт на пистата "По" Empty Re: Владимир Арабаджиев трети в първия старт на пистата "По"

Писане by Гост Нед Юни 01, 2008 12:38 pm

Може и да са повече от 4 години...Иначе и на мен ми се иска,би било интересно да има българин във Ф1.

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Владимир Арабаджиев трети в първия старт на пистата "По" Empty Re: Владимир Арабаджиев трети в първия старт на пистата "По"

Писане by just alonso Нед Юни 01, 2008 6:52 pm

Браво на Владо Smile , е айде време е да имаме българско представяне в Ф1 !
just alonso
just alonso
Тест Пилот 2 - Роман Грожан
Тест Пилот 2 - Роман Грожан

Брой мнения : 124
Age : 32
Местожителство : Стара Загора
Любим отбор : renault
Registration date : 26.03.2008

Върнете се в началото Go down

Владимир Арабаджиев трети в първия старт на пистата "По" Empty Re: Владимир Арабаджиев трети в първия старт на пистата "По"

Писане by Geri Нед Юни 01, 2008 10:26 pm

Кой ли не би искал да види българин във Формула 1? Аз не съм против, така повече хора ще се запалят по този спорт. Smile
Geri
Geri
Тест Пилот 1 - Лукас ди Граси
Тест Пилот 1 - Лукас ди Граси

Брой мнения : 46
Age : 32
Местожителство : Габрово
Любим отбор : Рено
Registration date : 23.04.2008

Върнете се в началото Go down

Владимир Арабаджиев трети в първия старт на пистата "По" Empty Re: Владимир Арабаджиев трети в първия старт на пистата "По"

Писане by lewstherin Нед Юни 01, 2008 10:34 pm

Във втория старт съотборника му го блъснал. Щях да го гледам днес, ама не си бях вкъщи... Дано го забележат он ГП2, ако се вреди там, нещата сериозно ще замиришат на Ф1.
lewstherin
lewstherin
ФИА- Комисар
ФИА- Комисар

Брой мнения : 315
Age : 36
Местожителство : Пловдив
Любим отбор : Scuderia Ferrari Marlboro
Registration date : 03.03.2008

http://www.lewstherin.my32.net

Върнете се в началото Go down

Владимир Арабаджиев трети в първия старт на пистата "По" Empty Re: Владимир Арабаджиев трети в първия старт на пистата "По"

Писане by Гост Съб Юни 07, 2008 12:31 pm

Да,гледах състезанието,малко ме стреснаха разликите между него и Сергей Афанасиев за обиколка,но все пак е новак,а и времето беше доста лошо...Второто състезание беше меко казано незадоволително,но се надявам следващия път на победа (защо пък не?).

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Владимир Арабаджиев трети в първия старт на пистата "По" Empty Re: Владимир Арабаджиев трети в първия старт на пистата "По"

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите